Egzamin Gimnazjalny

Walentynki


Jak co roku, już od początku lutego, wszystko dookoła przypomina nam, że wielkimi krokami zbliża się Dzień św. Walentego. Na sklepowych wystawach błyszczą serduszka, misie. Wszystko, co czerwone sprawia, że nie sposób przejść obok tego święta obojętnie. Niezależnie od naszego osobistego nastawienia do Walentynek, dla uczniów z całą pewnością jest to ważny dzień.
W naszej szkole „walentynkowy klimat” również było czuć. Od początku lutego krążyła poczta walentynkowa, która dawała uczniom możliwość wyrażenia drugiej osobie swojej sympatii – pół żartem, pól serio. 10 lutego uczniowie mogli obejrzeć krótkie przedstawienie z okazji Święta Zakochanych. Autorkami scenariusza były uczennice klasy II a – Karolina Cieślak i Sandra Wojtasik. Tego dnia uczniowie na żywo mogli obejrzeć program pt. Randka w ciemno. Całość poprowadziły Natalia Boer i Nikola Kołowiecka. Tego dnia chłopcy wcielili się w rolę dziewczyn, a dziewczęta odegrały role męskie. I tak w roli Alberta (wybierającego) wystąpiła Wioletta Roubinek (IIC), Albert musiał wybrać jedną spośród 3 pięknych dziewczyn. Kandydatkę nr 1 zagrał Dominik Gaudyn (IIa), kandydatkę nr 2 – Arek Kucharczyk (IIa), a kandydatkę nr 3 – Wojciech Mroczkowski (IIId). W drugiej rundzie o miłość swego życia walczyła Gosia, czyli Kamil Czernuszewicz (IIIb). Po drugiej stronie parawanu zasiedli: Walenty Cash (Marcela Jasińska – IIIb), Walenty Niezbyt Święty (Joanna Klimowicz – IIIb) oraz Walenty Love (Agata Buksa IIc).
Publiczność bawiła się świetnie przy miłosnych kawałkach w wykonaniu Weroniki Chrostowskiej (IIIb), Karoliny Czai (Ib) oraz Elżbiety Samosiuk (Ib). Tym miłym akcentem muzyczno – słownym uczniowie naszego gimnazjum rozpoczęli ferie zimowe.

Akcja "Zima 2012"

PROGRAM FERII ZIMOWYCH 2012 R. W GIMNAZJUM NR 1 W SŁUBICACH


Akcja ZIMA 2012 :)

Zuchy

Dnia 17 grudnia do Słubic przybyło Betlejemskie Światło Pokoju odebrane w Zielonej Górze przez słubickich harcerzy. Następnego dnia Światło zostało oficjalnie przyniesione na msze do naszych kościołów. W kościele NMP przekazała je 50 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Granica”, natomiast w kościele Św.Ducha 5 Drużyna Harcerska „Krąg” i 5 Gromada Zuchowa „Dzielne Orły”. Po skończonych mszach zarówno harcerze jak i władze Słubic udali się na most graniczny, aby tam spotkać się z reprezentacją władz Frankfurtu. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. Co roku spotykamy się właśnie na moście, który na tą daną chwilę przestaje być mostem granicznym, a staje się mostem łączącym dwa sąsiadujące miasta. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnią służbę, ulepszają świat. Działając w swoim mieście, regionie, najbliższej okolicy, pokazują, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa. Kontynuując służbę przedświąteczną dnia 19 grudnia w Gimnazjum nr 1, 5 GZ „Dzielne Orły” wystawiła jasełka pt. „W Dzień Bożego Narodzenia” . Wzięły w nich udział rodziny zuchów, zaproszeni goście jak i chętni przybyli. Po jasełkach nastąpiło wspólne kolędowanie i mały poczęstunek. Wspólne spotkanie było okazją także do przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnego dnia rano delegacja zuchów kontynuowała rozprowadzanie Światła ,odwiedzając słubickie przedszkola. Kolejno odwiedzili: PS „Miś Uszatek”, PS „Pinokio” oraz PS „Jarzębinka”. Przekazane Światło połączyło zuchy i przedszkolaki. Korzystając z tej okazji wszystkie dzieci mogły razem uczyć się pląsów zuchowych. Była to pierwsza taka służba zuchów dla innych. 5 GZ „Dzielne Orły” ma nadzieję na kontynuowanie tej tradycji, ponieważ zostali bardzo ciepło przyjęci w każdym miejscu. W przyszłym roku chcieliby udać się do większej ilości przedszkoli. Tego samego dnia Betlejemskiego Światło Pokoju zostało przekazane w Powiatowym Starostwie podczas trwania sesji Rady Powiatu. Razem ze Świtałem reprezentacja harcerek Hufca Słubice złożyła życzenia świąteczne.

Więcej informacji na blogu:

http://zuchy-5dh.blogspot.com/

Przedstawienie świąteczne

Montaż słowno-muzyczny

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 22.12.2011roku uczennice naszej szkoły przygotowały dla wszystkich wspólne kolędowanie w postaci montażu słowno-muzycznego, podczas którego nie tylko była okazja, by bliżej poznac historię kolędy, ale także wspólnie pośpiewać. Miły nastrój spotkania wprowadził nas w radosny czas oczekiwania na wspólne rodzinne kolędowanie.

Opiekunowie: mgr Dorota Wachowiak, mgr Monika Cieszyńska, mgr Bogdan Zduńczyk


Występ z okazji akcji "Oddaj pluszaka dla dzieciaka"

29 listopada w naszej szkole odbył się występ słubickiej grupy SieSuchA Crew. Pokaz wspierał akcję charytatywną "Oddaj pluszaka dla dzieciaka", która polegała na uzbieraniu pieniędzy i pluszaków dla dzieci z Domu Dziecka w Cybince. Członkowie grupy pokazali m.in. taniec C-Walk, rap i beatbox. Poniżej można obejrzeć skrót występu:

konkurs z polskiego

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU


16 listopada 2011 r. odbył się szkolny etap Konkursu z Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 10 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test i napisać pracę pisemną. Do etapu rejonowego dostały się 3 uczennice, które uzyskały wymagane 80 % punktów:
Natalia Maciejewska z klasy 2c, Natalia Boer z klasy 2a oraz Magdalena Ruj z klasy 3b.


Anna Tunk

targi sportu

W dniu 25.11.20111 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w pierwszych targach sportu i zdrowia FISPO 2011 we Frankfurcie nad Odrą.

Uczniowie mieli okazję profesjonalnie zbadać wzrok, pojeździć na Segwayach, oraz zobaczyć wiele interesujących rzeczy związanych ze sportem.

Koncert

"NARKOTYKOM NIE!!!"

W dniu 23.11.2011 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w koncercie grupy "OLD STARS"
pod hasłem przewodnim "Narkotykom nie".
Koncert został sfinansowany przez Urząd Miejski w Słubicach.

Noc filmowa"Noc filmowa" zaczynie się w piątek o 19:00, a skończy o 7:00 następnego dnia. Uczniowie są proszeni o przyniesienie własnych śpiworów, picia i jedzenia. O 00:00 odbędzie sie godzinna przerwa, podczas której będzie można dowiedzieć się więcej o swojej przyszłości. Życzymy dobrej zabawy :)

Dzień Misia :)


25 listopada uczniowie przyniosą do szkoły swoich pluszowych ulubieńców.
Z myślą o dzieciach potrzebujących wsparcia i pocieszenia Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje zbiórkę maskotek, które zostaną przekazanie dla dzieci w Słubicach.
Dzień " Pluszowego Misia" odbędzie się w piątek na długiej przerwie. Uczniowie mogą przynieść swoje pluszaki, za każdego oddanego misia jest jedna godzina niepytana w przyszłym tygodniu.Misie nie mogą być brudne, porozdierane itp. Paczki zostaną przekazane do szpitali i domów dziecka. :)
Wygenerowano w sekund: 0.06
869,937 unikalne wizyty